Candidații „Partidului Nostru” în circumscripțiile uninominale la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019

Circumscripția uninominală №2, Ocnița - Dondușeni Circumscripția uninominală №3, Edineţ
Eduard Pleșca
Consilier local „Partidul Nostru”, jurist
.
Elena Panuș
vicepreşedinte „Partidul Nostru”, consilier municipal Chişinău, filolog, manager politic
Circumscripția uninominală №4, Rîșcani Circumscripția uninominală №5, Glodeni
Victor Bogatico
primar or. Răşcani, preşedintele Organizaţiei Teritoriale Rîşcani, jurist
Onuţu Stela
primar or. Glodeni, preşedintele Organizaţiei Teritoriale Glodeni, jurist
Circumscripția uninominală №6, Drochia Circumscripția uninominală №7, Soroca
Cereteu Nina
primar or. Drochia, preşedintele Organizaţiei Teritoriale Drochia, jurist
Televca Anastasia
consilier local, preşedintele Organizaţiei Teritoriale Soroca, pedagog
Circumscripția uninominală №8, Florești Circumscripția uninominală №9, Bălți
Crîjanovschi Ludmila
secretarul Organizaţiei Teritoriale Floreşti, zoo-inginer
Osoianu Ivan
vice preşedintele Organizaţiei Teritoriale Bălţi, economist
Circumscripția uninominală №10, Bălți Circumscripția uninominală №11, Falesti
Grițco Elena
vicepreşedinte „Partidul Nostru”, consilier municipal Bălţi, jurist
.
Severin Alexandru
preşedintele Organizaţiei Teritoriale Făleşti, consilier loc, pedagog
Circumscripția uninominală №25, Chișinău Circumscripția uninominală №27, Chișinău
Urecheanu Sergiu
Organizaţia Teritorială Chişinău, medic
.
Cașu Ilian
vicepreşedinte „Partidul Nostru”, consilier municipal Chişinău, politolog
Circumscripția uninominală №28, Chișinău Circumscripția uninominală №40, Cimișlia
Ciubașenco Dumitru
vicepreşedinte „Partidul Nostru”, jurnalist
.
Cimpoeș Valentin
primar or. Basarabeasca, preşedintele Organizaţiei Teritoriale, pedagog
Circumscripția uninominală №41, Leova Circumscripția uninominală №42, Cantemir
Butuc Sergiu
viepreşedintele raionului Cantemir, preşedintele Organizaţiei
Ciubaciuc Roman
primar or. Cantemir, economist
Circumscripția uninominală №43, Cahul Circumscripția uninominală №45, Comrat
Rența Sergiu
preşedintele Organizaţiei Teritoriale Cahul, consilier local, economist
Levintii Dmitrii
vicepreşedinte Organizaţia Teritorială, consilier, local, inginer
.
Previous news next news